Site Loader

Inwestowanie w nieruchomości cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Nic w tym dziwnego, bo ceny gruntów rosną i wydaje się to być nadal jeden z najlepszych sposobów lokaty dodatkowego kapitału. Jak jednak zrobić to poprawnie, by nie stracić na takiego rodzaju inwestycji?

Pomoc prawnika przy zakupie nieruchomości

Taki rodzaj inwestowania nie jest zazwyczaj polecany dla osób nie znających tematu, bo jest to dość trudny proces. Nawet doświadczeni inwestorzy zawsze korzystają z usług doświadczonego prawnika. W zależności od tego, na co będzie przeznaczona dana nieruchomość, prawnik będzie w stanie pomóc uregulować wszystkie prawne kwestie. Przede wszystkim chodzi o formalności związane ze zmianą właściciela nieruchomości. Warto również zauważyć, że prawnik znający prawo budowlane będzie także osobą przydatną również wtedy, gdy w grę wchodzą kwestie prawne. Mogą to być na przykład przepisy decydujące o odrolnieniu działki w celu postawienia budynków, prywatnych czy też przeznaczonych do użytku komercyjnego. Podobnie rzecz ma się z tymi, którzy zdecydują się na nabywanie nieruchomości już posiadających jakieś budynki na swoim terenie. W takim momencie doświadczony adwokat specjalizujący się w prawie budowlanym będzie mógł wykonać wszystkie ewentualne sprawdzenia stanów faktycznych z materiałami urzędowymi.

Adwokat pomagający w zarządzaniu

Prawnik posiadający na co dzień praktykę związaną z prawem budowlanym to także osoba, która może posłużyć również po zakupie danej nieruchomości. Zarządzanie jakąś nieruchomością, wynajmowaną w celach komercyjnych czy też mieszkaniowych, będzie zwyczajnie łatwiejsze. Taka osoba jest w stanie nadzorować wszystkie ewentualne problemy wynikające ze współpracy z osobą najmującą. Doświadczona osoba, znająca się na aktualnych, tak często przecież zmieniających się w naszym kraju przepisów dotyczących prawa budowlanego, jest kimś przydatnym. Korzyści wynikające z wynajęcia profesjonalisty są łatwo policzalne, o czym można przekonać się już po pierwszych miesiącach współpracy.

Autor publikacji: Piotr Wolański

O mnie

Jeżeli trafiłeś na mojego bloga to oznacza, że szukasz porady finansowej, masz jakiś problem prawny, którego sam nie możesz rozwiązać. Chętnie ci pomogę. Sprawdź czy odpowiedzi na swoje pytanie nie ma już opublikowanej na łamach mojego bloga.