Site Loader

W życiu zawsze może zdarzyć się sytuacja, kiedy potrzebować będziemy pomocy adwokata. Czasem mogą być to dość przyziemne sytuacje. Na przykład konieczność sprawdzenia czy umową jaką mamy podpisać jest zgodna z przepisami prawa. Warto jest wiedzieć, kiedy można skorzystać z usług adwokata oraz co ważne, czym się kierować przy jego wyborze.

Prawnik nie tylko w sądzie

O pomoc do prawnika można zwrócić się nie tylko w sytuacji, kiedy czeka nas rozprawa w sądzie. Z usług prawniczych często korzystają przedsiębiorcy. Prawnik pomaga im w konstruowaniu np. umów z pracownikami i kontrahentami, tak aby były one zgodnie z przepisami prawa. I odwrotnie, z pomocy prawnika korzystają także pracownicy, kiedy np. wejdą w konflikt z pracodawcą.

Prawnik w sądzie

Pomoc adwokata może być też konieczna w wielu sprawach cywilnych. Przykładem może być tu choćby sprawa rozwodowa. Przede wszystkim, kiedy proces rozwody dotyczy podziału majątku lub praw rodzicielskich. Z usług adwokata warto także skorzystać w przypadku spraw spadkowych. Często w takich sytuacjach nie ma zgody między spadkobiercami co do podziału majątku. Adwokat z pewnością będziemy pomocy przy rozstrzygnięciu tej sprawy. Prawnik może nas reprezentować na każdym etapie. Począwszy od przygotowania pism procesowych, po reprezentowanie nas w sądzie.

Wybór adwokata

Na rynku funkcjonuje wiele kancelarii adwokackich. Wybór dobrego adwokata nie jest zatem wcale taki prosty. W pierwszej kolejności sprawdzić należy, jakie kancelarie prawne funkcjonują w mieście. To łatwo można zrobić korzystając z wyszukiwarki i wpisując np. „kancelaria adwokacka Toruń„. Następnie sprawdzić należy, czy dana kancelaria specjalizuje się w dziedzinie, która nas interesuje. Nie wszystkie bowiem kancelarie świadczą swoje usługi we wszystkich dziedzinach. Są takie które przede wszystkim specjalizują się w prawie gospodarczym, a inne np. w prawie pracy. Ponadto warto zapoznać się z referencjami danej kancelarii. Ostateczną decyzję co do wyboru adwokata zawsze podjąć należy dopiero po osobistej rozmowie z prawnikiem.

Autor publikacji: Piotr Wolański

O mnie

Jeżeli trafiłeś na mojego bloga to oznacza, że szukasz porady finansowej, masz jakiś problem prawny, którego sam nie możesz rozwiązać. Chętnie ci pomogę. Sprawdź czy odpowiedzi na swoje pytanie nie ma już opublikowanej na łamach mojego bloga.