Site Loader

Przypadkowy wybór prawnika to trochę jak hydraulik wezwany do silnika w aucie Niestety, ale panuje taka tendencja, na szczęście dotyczące małej części społeczeństwa, w której można zauważyć coś absolutnie nieprawdopodobnego. Nieprawdopodobny najbardziej w tym wszystkim jest wprost nieprawdopodobny poziom generalizacji. Czyli – uogólniania sobie rzeczywistości, w zależności od tego co i jak akurat pasuje nam najbardziej. Nie jest żadną tajemnicą, że jest to przecież idealne połączenie bezsensownego podejścia, z brakiem rezultatów. A ten ostatni element, o zgrozo, zdaje się ludzi cały czas zadziwiać, pomimo tego, ze nawet wiedź, że do tematu powinni podejść nieco lepiej.

Czy rzeczywiście, w dzisiejszym świecie wobec takiej kultury informacji i generalnie, zaawansowania dostępnych na rynku rozwiązań, po które sięgamy może być tak, że mamy do czynienia z faktem, faktem – uwaga, że nieważne do jakiego prawnika się udamy, zawsze otrzymamy pomoc? Cóż, no nie. Ale są tacy, którzy z maniackim wręcz uporem będą twierdzili, że przecież każdy prawnik zajmuje się tym samym. Jak można tak myśleć? To przecież naprawdę tak jakbyśmy powiedzieli, że każdy serwisant zajmuje się tym samym. Nieważne czy chodzi o naprawę ekspresu do kawy, silnika w samochodzie, czy na przykład naprawdę laptopa. Przecież to jest kompletna niedorzeczność, nie ma się tutaj co oszukiwać, że tak jest drodzy państwo. I tutaj naprawdę nie będzie przesadą jak powiemy, że mamy do czynienia z prawdziwym kataklizmem. Bo to brak zrozumienia prowadzi potem do bardzo drastycznych skutków.

Skutków, które będą mogły naprawdę niesamowicie się przekładać na to, że będziemy w stanie dla siebie osiągnąć konkretne rezultaty. Ale takie konkretne, które będą dotyczyły tego, że zaczniemy od precyzji w dobieraniu działania. Warto o tym pamiętać, zdecydowanie będzie to taka opcja, która będzie w stanie przełożyć się na naprawdę dobre i konkretne opcje. Przypadkowe wybory nie powinny w ogóle nigdy mieć miejsca, w takich sprawach, trzeba polegać na kompetencjach, na doświadczeniu, a przede wszystkim może nawet – na poleceniach. Ale też trzeba wiedzieć czym dany adwokat się zajmuje, żebyśmy nie tracili ani swojego, ani też jego czasu. To przecież logiczne, ze jak ktoś chce się rozwieść nie pójdzie raczej do prawnika z korporacji, a druga sprawa, jak niby miałoby wyglądać takie spotkanie? To niedorzeczne, dbajmy o to, by konkretnie komunikować o swoich potrzebach. Koniecznie i bez dwóch zdań.

Autor publikacji: Piotr Wolański

O mnie

Jeżeli trafiłeś na mojego bloga to oznacza, że szukasz porady finansowej, masz jakiś problem prawny, którego sam nie możesz rozwiązać. Chętnie ci pomogę. Sprawdź czy odpowiedzi na swoje pytanie nie ma już opublikowanej na łamach mojego bloga.