Site Loader

Rozwód jest trudnym momentem w życiu, ponieważ uświadamiamy sobie, że nasze małżeństwo nie było do końca udane. Czasem samo rozstanie jest mniej stresujące niż sam rozwód. Często rozwód jest orzekany z winą, dlatego tym bardziej wskazane jest, by udać się do adwokata. W czym może pomóc nam adwokat podczas rozwodu?

W czym pomaga adwokat podczas rozwodu?

Adwokat pomoże w złożeniu pozwu o rozwód, a także jego napisaniu. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, zwłaszcza jeśli chcemy złożyć pozew o orzekaniu winy. Wtedy konieczna jest pomoc adwokata. Stworzy on pismo, które zostanie skierowane od sądu, a także pomoże zebrać dowody na winę współmałżonka. Jest on konieczny także wtedy, kiedy małżonkowie posiadają wspólnotę majątkową. W trakcie rozwodu sąd musi rozdzielić dobra materialne, w tym nieruchomości. Samodzielne dzielenie majątku jest możliwe, ale wtedy, gdy małżonkowie sami dojdą do porozumienia. W przypadku wielu rozwodów niestety jedna strona nie chce współpracować, dlatego potrzebny jest wyrok sądu, by drugi małżonek otrzymał należne mu pieniądze. 

Adwokat będzie konieczny w przypadku dość trudnych rozwodów, gdy jedna strona nie zgadza się na rozwód, mimo że była winna rozpadowi małżeństwa. Także w przypadku, kiedy jedno z małżonków chce wnioskować o alimenty dla siebie i dzieci, wtedy także adwokat pomoże w napisaniu odpowiedniego pisma do sądu. Wszystkie te informacje muszą być zawarte w pozwie rozwodowym, by sąd mógł rozpatrzeć nasza prośbę. W przypadku dzieci trzeba także ustalić widzenia oraz rodzica, z którym dziecko będzie mogło zamieszkać na stałe. Rodzice mogą także ustalić opiekę naprzemienną nad dzieckiem, co na pewno jest dobrym pomyślę, kiedy  potomstwo jest zżyte w obojgiem rodziców. 

Czy adwokat przy rozwodzie jest zawsze konieczny?

Prawnik rozwodowy Wrocław nie zawsze jest konieczny, choć warto poprosić o pomoc adwokata w napisaniu pozwu rozwodowego. Adwokat nie musi nas reprezentować, kiedy nie posiadamy dzieci, ale również wtedy, gdy mamy rozdzielność majątkową. Również przy rozwodzie bez orzekania o winie adwokat nie musi uczestniczyć w rozprawie rozwodowej. Pomoc przy rozwodzie jest konieczny tylko wtedy, kiedy rozwód jest przeprowadzany z orzekaniem o winie lub małżeństwo ma dzieci. To ważne, by pozew rozwodowy był napisany tak, by sąd mógł szybko rozstrzygnąć sprawę. W przypadku orzekania o winie adwokat powinien reprezentować nas również w sądzie. To co powiemy może zaważyć na tym jak zakończy się sprawa, więc reprezentowanie przez adwokata, który zna sprawę i nasze żądania. 

Autor publikacji: Piotr Wolański

O mnie

Jeżeli trafiłeś na mojego bloga to oznacza, że szukasz porady finansowej, masz jakiś problem prawny, którego sam nie możesz rozwiązać. Chętnie ci pomogę. Sprawdź czy odpowiedzi na swoje pytanie nie ma już opublikowanej na łamach mojego bloga.